logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Techniki, porady, przykłady: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 2906
Slodkie: Produkcja czekolady vs. CSR

Z roku na rok rośnie świadomość na temat pilnej potrzeby ochrony środowiska i konieczności walki ze zmianami klimatycznymi. Coraz więcej firm podejmuje aktywne działania w tym kierunku – zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Znani producenci słodyczy, jak SLODKIE, podnoszą poprzeczkę dla całej branży, kierując się wartościami zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Zbliżający się Dzień Czekolady oraz Dzień Ziemi skłaniają do refleksji konsumentów, jak i producentów słodyczy. 

11.04.2024 | przeczytano: 111 razy
Rozliczenia abonamentowe królują w branży SEO

Ponad połowa agencji i freelancerów zajmujących się SEO oferuje tylko jeden model rozliczeniowy za wykonaną pracę – tak wynika z międzynarodowej ankiety przeprowadzonej w 2024 roku przez Ahrefs [1] . Największą popularnością cieszy się miesięczny abonament – opcję tę wskazało aż 78 proc. ekspertów. Badania potwierdzają, że branża SEO idzie w dobrym kierunku – coraz mniej specjalistów rozlicza się za efekt, co wbrew pozorom jest bardzo dobrą wiadomością dla klientów. Dlaczego? Jak tłumaczy Tomasz Biegun, CEO SEM House – ogranicza to stosowanie technik Black Hat SEO, które mogą skutkować karami od Google.

11.04.2024 | przeczytano: 223 razy
SparkyB: viralowa autentyczność marek

Marki stały się naszym towarzyszem życia, przyjacielem, wsparciem w propagowaniu różnych idei. Tworzą społeczności, które są najważniejszym kanałem komunikacji z odbiorcą. Z badań wynika, że 91% osób wierzy w siłę społeczności, a 70% konsumentów twierdzi, że lepiej odbiera markę, gdy jej pracownicy są aktywni w mediach społecznościowych . Z kolei ponad połowa konsumentów czując prawdziwą relację z marką, jest w stanie zwiększyć swoje wydatki na produkty przez nie oferowane. Jak więc zbudować taką prawdziwą relację? Kluczowa jest autentyczność.

10.04.2024 | przeczytano: 184 razy
Google zablokował 5,5 miliarda reklam. Scamem karmi nas AI

Treści o charakterze seksualnym, promocja broni czy nielegalny hazard, prezentowane często przez deepfejki na podobieństwo znanych osób. To m.in. takie reklamy są na celowniku Google, który na swojej platformie zablokował aż 5,5 miliarda reklam. Pod bacznym okiem korporacji z Doliny Krzemowej są też wybory – zarówno w Polsce jak i te uznawane za najważniejsze, czyli w USA.

01.04.2024 | przeczytano: 526 razy (komentarzy: 10)
Panasonic: projekcja immersyjna i trendy w technologii wizualnej

Chad Kunimoto z Panasonic Connect wyjaśnia, w jaki sposób innowacje w dziedzinie technologii obrazu przyczyniają się do zwiększenia interakcji i zainteresowania wśród odwiedzających różnorodne atrakcje na całym świecie.

30.03.2024 | przeczytano: 327 razy

Programy lojalnościowe są powszechnie stosowane w handlu detalicznym. Sprawdzone, znane i oswojone. Czy jednak narzędzia wykorzystujące nagrody oparte na zebranych punktach są nadal skuteczne? Ja tradycyjne podejście do budowania lojalności konsumentów sprawdza się w trzeciej dekadzie XXI wieku?  

27.03.2024 | przeczytano: 704 razy
Meta zapłaci miliardy? Pozwy reklamodawców i organizacji konsumenckich

W USA nawet siedem miliardów, a w UE do 4% rocznych przychodów. Tyle będzie na stole, gdy sądy zgodzą się z roszczeniami reklamodawców i organizacji konsumenckich. W USA skarżą się firmy, które przekonują, że zastosowany przez Metę wskaźnik zawyżał liczbę potencjalnych widzów ich materiałów aż o 400%.

25.03.2024 | przeczytano: 1008 razy (komentarzy: 19)
Firmowa flota samochodowa jako dynamiczny nośnik reklamy

Współczesny rynek reklamowy wymaga od firm nie tylko kreatywności, ale również elastyczności i innowacyjności w docieraniu do potencjalnych klientów. Jednym z coraz bardziej popularnych rozwiązań w tej dziedzinie jest wykorzystanie firmowej floty samochodowej jako ruchomych nośników reklamowych. Pojazdy służące niegdyś głównie celom transportowym, obecnie przekształcają się w efektowne narzędzia marketingowe, które przyciągają uwagę na ulicach miast i na trasach międzymiastowych. Obok zmiany koloru, ochrony czy przyciemniania szyb – realizacje grafik flotowych stanowią spory udział w rynku Car Wrap. Coraz więcej firm wraca do tych aplikacji lub wznosi je na najwyższy poziom kreując wyjątkowy filar biznesu w agencji reklamowej.

21.03.2024 | przeczytano: 1021 razy
Historia car wrappingu wg Antalis

Większość profesjonalistów z branży i entuzjastów motoryzacji myśli, że car wrapping (czyli oklejanie samochodów) jest zjawiskiem stosunkowo współczesnym. Nic bardziej mylnego! Historia car wrappingu zaczyna się bowiem znacznie wcześniej…

19.03.2024 | przeczytano: 860 razy
Lechar z nową strategią komunikacji i tożsamością wizualną

Agencja kreatywna i brandingowa Lotna stworzyła nowy, kompleksowy system tożsamości wizualnej oraz strategię komunikacji dla firmy Lechar.

18.03.2024 | przeczytano: 629 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
1 2 3
Strona 1/291 (artykułów: 2906)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764