logo
ZASOBNIK
Polska reklama i poligrafiaZASOBNIK

Materiały ilustracyjne

Sortuj wg:   Tytuł ( ) Data ( ) Ocena ( ) Popularność ( )
Aktualny klucz sortu: Tytuł (A do Z)
Opis: Narodowe Archiwum Cyfrowe gromadzi, opracowuje oraz konserwuje fotografie, nagrania dźwiękowe oraz filmy, które wchodzą w skład państwowego zasobu archiwalnego (kilkanaście milionów zdjęć, kilkadziesiąt tys. nagrań audio, kilka tys. filmów). Część materiałów archiwalnych zgromadzonych w NAC została zdigitalizowana i jest dostępna w Internecie, w serwisie AUDIOVIS oraz SZUKAJWARCHIWACH.PL. Korzystanie z kopii materiałów prezentowanych w tych serwisach – jeśli nie zaznaczono inaczej – pozbawione jest wszelkich opłat.

http://www.nac.gov.pl | Dodano: 20.02.2018, Wejść: 7895
Opis: Blog poświęcony materiałom, z których można korzystać za darmo i bez ograniczeń prawnych. Autor strony Kamil Śliwowski pomaga publikować otwarte zasoby, a nauczycielom, bibliotekarzom i trenerom wyszukiwać i wykorzystać je w ich pracy. Otwarte zasoby, nie tylko edukacyjne ale również te pochodzące z instytucji kultury, oraz nowe technologie w edukacji - to jego pasja i praca. Na co dzień działa w polskim Creative Commons i to stąd trafił do Fundacji Nowoczesna Polska, Centrum Cyfrowego i Fundacji Panoptykon. W pracy w nich nauczył się najwięcej o prawie autorskim, licencjach, bezpieczeństwie w sieci i edukacji medialnej.

http://otwartezasoby.pl | Dodano: 20.02.2018, Wejść: 7879
Opis: Polona to największa biblioteka cyfrowa w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość. Zdigitalizowane i udostępniane w Polonie zbiory codziennie powiększają się o nawet 2000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek. W Polonie można znaleźć najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii, na przykład Kronikę Anonima zwanego Gallem, rękopisy Kochanowskiego, Mickiewicza i Chopina czy rysunki Norwida i Witkacego. Są tu obiekty reprezentujące cały przekrój dziedzin i epok: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

http://polona.pl | Dodano: 20.02.2018, Wejść: 7883
Opis: Węgierskie archiwum znaków stosowanych na kolei.

http://www2.chem.elte.hu/gigant_club/mav/signs.html | Dodano: 14.08.2001, Wejść: 11233
Opis: Ponad 2,5 tys. znanych kulturze europejskiej znaków - od tych prehistorycznych, spotykanych na ścianach jaskiń, po najnowsze osiągnięcia z dziedziny grafitti, znajdziemy w serwisie Symbols.com. Znaki podzielono pod kątem charakteru konstrukcji graficznej na 54 grupy, pośród których możemy poruszać się przy pomocy specjalnej wyszukiwarki. Każdemu znakowi towarzyszy krótkie omówienie historyczne i semantyczne. Dla zainteresowanych możliwość zakupu wersji off-line zawierającej znaki licencjonowane na zasadzie "royalty-free".

http://www.symbols.com | Dodano: 28.01.2001, Wejść: 9557
Opis: Olbrzymie archiwum zawierające grafikę ilustracyjną, zorganizowane na zasadzie banku prac z możliwością ich zakupu.

http://www.theispot.com/ | Dodano: 13.11.2002, Wejść: 10996
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764