logo
ZASOBNIK
Polska reklama i poligrafiaZASOBNIK
Web.Reporter.pl Kurs HTML 4.01, XHTML 1.0 i CSS 2 z przykładami
autor: Dariusz Majgier • ostatnia aktualizacja kursu: 2003.06.01

[Start][Elementy HTML][Atrybuty HTML][Style CSS][Porady online]
[A] [B] [C] [D] [E] [F] [H] [I] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Z]
[kolory][tekst][czcionki][rozmiary][pozycje][tabele][listy][formularze]
[struktura][linki][multimedia][bloki][obramowania][tła][synteza][druk]

Kilka słów na temat przeznaczenia oraz historia kursu.

Gdy w czerwcu 2002 r. tworzyłem pierwszą wersję kursu HTML, jego głównym celem było usystematyzowanie, pogrupowanie i opisanie wszystkich aktualnie zalecanych elementów oraz atrybutów języka HTML. Niedługo potem dodałem pełny opis stylów CSS.

Organizacja World Wide Web Consortium od lat wyznacza standardy języków HTML i CSS, które powinny być przestrzegane przez producentów przeglądarek. Firmy nie stosują się jednak do tych zaleceń i często wprowadzają w swoich przeglądarkach własne elementy języka HTML czy CSS, które nie działają poprawnie w pozostałych programach.

Kurs ma nauczyć posługiwania się tylko tymi poleceniami języka HTML i CSS, które mają przyszłość i są lub będą poprawnie interpretowane w każdej przeglądarce. Niektóre przeglądarki już radzą sobie z większością opisanych tutaj poleceń HTML i niemal wszystkimi stylami CSS 2.

Publikacja na pomóc w szybkim odnalezieniu polecenia i poznaniu jego składni oraz dopuszczalnych wartości lub atrybutów. Zgromadzone są także informacje o przeglądarkach, w których dany element języka jest poprawnie wyświetlany. Wśród wielu poleceń, które kiedyś były standardem, część nie jest już zalecana i w kursie znajdziesz ich zamienniki.

To ogromny podręcznik, który pomaga nie tylko początkującym twórcom stron, ale stanowi również świetną ściągawkę dla webmasterów doświadczonych. Każde z ponad 330 poleceń poparte jest przykładami, których łącznie w kursie jest niemal 700. Całość uzupełniają dodatkowe artykuły, tabele i wskazówki praktyczne.

Z kursu korzysta wiele szkół, uczelni, instytucji edykacyjnych, firm, dostawców Internetu i osób prywatnych. Kurs publikowany jest na krążkach CD czasopism, dołączany do różnych programów i umieszczany w niezliczonej ilości serwisów WWW.

W 2003 r. czytelnicy magazynu PC World Komputer wybrali kurs jednym z Produktów Roku - nigdy nie sądziłem, że zdobędzie on tak wielką popularność. Jestem bardzo wdzięczy za wszystkie uwagi i listy dotyczące kursu. Dziękuję. Mam nadzieję, że również Tobie kurs przypadnie do gustu i stanie się pomocnym narzędziem w codziennej pracy.

 
• • •
Zobacz porady, skrypty, artykuły i gotowe rozwiązania dla właścicieli stron WWW!
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764