logo
O NAS
Polska reklama i poligrafiaO NAS

Włączanie i korzystanie z JavaScript

Po co i jak wykorzystywany jest JavaScript?
Użyteczność i wygodę korzystania z serwisu można znacznie poprawić, rozszerzając funkcje realizowane przez serwer WWW o możliwości języka JavaScript, wykonywanego przez przeglądarkę użytkownika. JavaScript pomaga na przykład w wypełnianiu formularzy czy dynamicznym prezentowaniu i ukrywaniu treści w zależności od potrzeb użytkownika. Jest też najczęściej wykorzystywanym sposobem na współpracę z zewnętrznymi serwerami – wymianę danych i prezentowanie pochodzących z nich treści.

W Signs.pl współpraca taka dotyczy jedynie naszych Zaufanych Partnerów odpowiedzialnych za emisję reklam i dodatkowe usługi takie jak statystyki itp. Zgodnie z naszym Regulaminem i zasadami ochrony danych osobowych, dane takie mogą być wykorzystywane do profilowania i dostosowywania reklam do zainteresowań użytkownika.
JavaScript a bezpieczeństwo
Jest prawdą, że JavaScript niesie ze sobą pewne zagrożenia bezpieczeństwa i anonimowości związane z możliwościami śledzenia użytkownika czy infekowania jego komputera w wypadku zhakowania strony internetowej i zamieszczenia na niej szkodliwego kodu. Warto jednak pamiętać, że podobnie wiele zagrożeń niosą niemal wszystkie pozostałe technologie wykorzystywane podczas korzystania za stron WWW – poczynając od samej przeglądarki, poprzez cookies, protokół HTTP, język HTML (zwłaszcza HTML5), fonty używane na stronach internetowych i wiele innych. Wyłączenie obsługi JavaScript poprawia poziom bezpieczeństwa kosztem możliwości korzystania z zasobów internetowych – jednak jest to poprawa w bardzo ograniczonym zakresie.
Jak włączyć JavaScript w przeglądarce?
Dostęp do tej funkcji zależy od przeglądarki i systemu operacyjnego, zmieniając się stosunkowo często wraz z kolejnymi ich aktualizacjami. Polecamy skorzystanie ze specjalistycznych serwisów zajmujących się śledzeniem tych zmian i aktualizowaniem informacji o opcjach włączania JavaScript w poszczególnych typach przeglądarek, np.:

REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764